טיפים לבחירת ארון לחדר ילדים

בחירת ארון לחדר ילדים

הרגלים הקשורים לסדר וארגון מתחילים בגיל צעיר. כאשר ילדים, גם צעירים מאוד יודעים איפה כל דבר מונח, יודעים לקחת ולהחזיר בעצמם, הן אם מדובר בבגד והן אם מדובר במשחק, מרגישים אחראיים, בוגרים וראויים.
ארון הילדים משמש פעמים רבות לאחסון בגדים אבל לא רק, ניתן לבחור מדף אחד למשחקים, לספרים, ניתן להקצות מספר מגירות לקופסאות. בחירה נכונה של ארון לחדר הילדים תאפשר לנו ההורים, אפשרות להקנות לילדינו הרגלי סדר וארגון, ועל ידי כך להנות מחדר ילדים מסודר יותר. ארון מעץ עדיף על ארונות מחומרים אחרים, ארון מעץ עמיד יותר לאורך שנים וידידותי יותר לסביבה. מומלץ לודא את איכות הפירזול של הארון, צירי הדלתות, מסילות המגירות, לודא שרוכשים מוצר בעל איכות גבוהה.
גודל הארון נגזר מגודל החדר, לחדר ילדים קטן יחסית לא כדאי להכניס ארון גדול, בכדי שלא יחסום את חלל החדר ויקטין את מרחב המשחק. ארון של שתיים או שלוש דלתות בהחלט מספק את צרכיהם של רוב הילדים. רצוי לשלב בארון מגירות, גם מגירות לאחסון צעצועים וגם מגירות לפרטי לבוש קטנים, כמו גרביים וכדומה.
הארון, בדרך כלל הינו פריט הריהוט הגדול ביותר בחדר, מומלץ כאשר מתלבטים בעניין עיצוב וסגנון הארון, להעדיף ארון ילדים בהיר, ארון בעל צבע ניטראלי. הפעוטות גדלים והופכים לילדים,  הילדים גדלים להיות נערים ונערות צעירים, ובהתאם לכך טעמם משתנה, אם הארון בהיר, בלי סממנים ילדותיים, יכול לשמש שנים רבות לכל אורך תקופת הילדות.
אם בכל זאת רוצים מאפיין ילדותי צבעוני ושמח לארון ניתן לשלב ידיות צבעוניות בצורות שונות, ואותן ניתן להחליף עם הזמן. מקובל לשלב מראה באחת מדלתות הארון, למראה יש יתרון פונקציונאלי ועיצובי. ישנם עיצובים המתאימים לבנים או לבנות, על ידי שילוב צבע ורוד, תכלת, ירוק, במספר מגירות, ההמלצה היא לשמור את עיצוב הארון כמה שיותר נטראלי, אם אפשר לוותר על תוספת צבע במגירות ולהוסיף צבעים לחדר על ידי אביזרים נלבים.
לסיכום, אם נדע שרכשנו עבור הילד ארון מעץ מלא, ארון עם פרזול איכותי ועמיד, ארון בעיצוב שמתאים גם לילד צעיר וגם למתבגר, נדע שעשינו קנייה נכונה.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות