טיפים לבחירת מיטות ילדים

מיטות ילדים

בדרך כלל בסביבות גיל שנתיים-שלוש עובר הפעוט ממיטת תינוק או ממיטת מעבר למיטת ילדים. מעבר למיטת ילדים מסמלת עבור ילדים רבים, וגם עבור ההורים שלב מאוד משמעותי בהתפתחות הילד ובתהליך הגדילה, כמו גם המעבר ממיטת ילדים למיטת נוער, מיטה וחצי, שמסמלת עבור רבים את המעבר מילד או ילדה  לנער או נערה צעירים. המעבר והשינוי משמחים ומרגשים. אם זאת, לא פשוט לבחור ולהחליט איזו מיטה לקנות.

קיים מגוון רחב של מיטות לילדים בדגמים ועיצובים שונים, בכדי לענות על הצרכים והרצונות השונים של ילדים והוריהם.

המבחר גדול, לעיתים מבלבל, אך ניתן לבחור מיטה מושלמת לילד אם מקדישים תשומת לב ומחשבה למספר נתונים בסיסיים.

 

מכיוון שהמיטה היא הרהיט המרכזי בחדר הילדים, הילד מבלה שעות רבות במיטה, השהייה במיטה היא לא תמיד אך ורק לשינה, ילדים אוהבים לשחק במיטה, לקרוא או לשמוע סיפורים, חשוב שהילד יאהב את המיטה שלו, ירצה לשהות בה וגם ישמח ללכת לישון, חשוב שירגיש בטוח, עטוף ומוגן, הרי הילד נשאר גם שעות ארוכות , לאורך כל הלילה לבד במיטה.

אם אנחנו כהורים נדע שרכשנו עבורו את הטוב ביותר, אם נדע שקנינו מיטה מחומרים איכותיים, מיטה יציבה, חזקה, בטיחותית ועמידה. אם נדע שבטוח עבור הילד לעלות ולרדת מהמיטה בנוחות ובביטחון, גם לבדו, גם באמצע הלילה, אם נדע שלילד שלנו יש מרחב נח ומכיל שבו הוא מרגיש טוב, נדע שעשינו קנייה מוצלחת.

מיטת ילדים מעץ, עם פרזול איכותי וחזק, מבטיח מיטה יציבה ובטיחותית לאורך שנים.

אורך מיטות הילדים מותאם למזרון שאורכו 190 ס"מ,

רוחב מיזרון מיטת הילדים המומלץ הוא 80 ס"מ או 90 ס"מ,  רוחב שמאפשר גם להורה לשבת או לשכב לצד הילד לקריאת סיפור, להרדמה, במיטה רחבה ניתן גם להוסיף כריות נוי מבלי לצמצם את מרחב השינה.

המזרון. מזרון איכותי ונח מאפשר הקניית הרגלי שינה נכונים ומאפשר שינה רציפה ובריאה. מזרון אורטופדי מספק תמיכה,ושמירה על גב ישר בתקופת הצמיחה. מומלץ מאוד שמזרון מיטת הילדים יהיה מזרון אורתופדי בעל הצפיפות האופטימלית לילדים.

עד עכשיו עסקנו בחומרים, באיכות המזרון ובמידות המיטה,

אך בחירת העיצוב וסגנון המיטה מאוד אישיים ואינדיווידואלים, כאן  היתרון הגדול של המבחר העצום בא לידי ביטוי, ישנן מיטות לבנים ומיטות לבנות, מיטות מעוצבות בסיגנון ילדותי ובסגנון בוגר יותר, ניתן לשלב אלמנטיים שהילד אוהב משולבים בראש המיטה, אלמנטים שמתאימים לאישיותו ולתכונותיו, מומלץ לבחור בעיצובים קלאסיים ובצבעים רכים ולא בצבעים דומיננטים בכדי שהמיטה תמשיך להתאים שנים רבות, את הדומיננטיות בצבעים ניתן לשלב על ידי כריות וכיסויי מיטה מתחלפים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות