מדריך לבחירת מזרן לילדים

article-img05

במהלך היממה, הקטנטנים מבלים בשינה יותר משליש יממה, בזמן זה, גוף הילד מתפתח, נח ומתמלא אנרגיות ליום המאתגר הבא. כאשר אנו צריכים לרכוש מזרן, אנשים רבים לא באמת מבינים מהם ההבדלים בין כל מזרון? האם קיימים בכלל הבדלים? אז איך כדאי לבחור את המזרן לילד שיבטיח איכות שינה טובה ובריאה?

הנה המדריך של "רהיטי עין חרוד" שיעשה לכם סדר:
הסוג הנפוץ ביותר במזרני ילדים הוא מזרני ספוג (העשויים בד"כ מפוליאוריתן מוקצף אשר מודבק בשכבות אחד על גבי השני), עם שתי דרגות נפוצות של איכות -ספוג לבן וכחול.

הספוג הלבן הנו בעל מידת קשיחות בינונית עד קשה, אשר נחשב פשוט ומתרכך עם הזמן.

הספוג הכחול הוא בעל מידת קשיחות גבוהה אך צפוף יותר מהספוג הלבן ולכן שומר על צורתו לאורך זמן.
מדוע בחירת המזרון כה חשובה? שינה טובה חשובה מאוד אצל ילדים בשלב הצמיחה והגדילה, מכיוון שבמהלך השינה העמוקה בלוטת יתרת המוח מגיעה לשיא התפוקה בייצור הורמון הגדילה. הורמון הגדילה מזרז את תהליכי הגדילה וההתפתחות של הגוף. מלבד נושא הגדילה, שינה טובה מסייעת למצב רוח טוב, כמוכן, גם הילדים כאשר הם עייפים, הם עצבניים וחסרי סבלנות, לכן חשוב לבחור במזרן שמסייע לשינה איכותית.
אורתופדי או לא? – מומלץ ביותר לבחור במזרון אורתופדי. מזרונים אורתופדיים מספקים לגב את התמיכה הטובה ביותר, ומחלק את המשקל באופן שווה בין כל חלקי הגב: עמוד השדרה, החוליות והשרירים. מכיוון שהילדים מבלים כשליש ממשך היממה בשינה, הבחירה במזרון אורתופדי תהיה בחירה מושכלת, וחשוב גם לציין שההיצע כיום כולל מזרנים אורתופדיים רבים.
לא משנה איזה סוג מזרון אתם מחליטים לרכוש, חשוב מאוד לשים לב לכיסוי שלו. מומלץ מאוד לרכוש מזרן עם כיסוי איכותי העשוי מכותנה טבעית ולא מבד סינתטי, שכן מזרונים אלה יהיו עמידים יותר בפני נוזלים, ינשמו ויספגו יותר זיעה וגם יחזיקו מעמד זמן רב יותר.
כביסה – חשוב שכיסוי המזרן יהיה ניתן לכיבוס, במזרון שלנו, עיצוב הכיסוי 100% כותנה תוכנן כך שיהיה לכם הרבה יותר קל לשלוף את הכיסוי לצורכי כביסה. רוכסן הכיסוי נמצא ברוחב המזרן וכולל גם את הפינות, קרי, הפתח של הרוכסן במקסימום גדול ברוחב המזרן, בשונה מכיסויי מזרון רגילים אשר פתח הרוכסן שלהם קטן יותר מרוחב המזרון ואז, קשה מאוד לשלוף את המזרן, ועוד יותר, להחזירו לאחר כביסה.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות