טיפים לבחירה נכונה של ריהוט לחדר ילדים

טיפול ואחזקה של ריהוט ילדים

איך תוודאו שאתם בוחרים חדר ילדים איכותי, משובח, שיתאים לילדים לאורך זמן?

להלן מספר טיפים חשובים, המובילים אותנו כיצד לבחור נכון את הרהיטים לחדר הילדים הבא שנרכוש:

בחירת צבע
מומלץ לבחור ריהוט ילדים בעיצובים קלאסיים ובצבעים ניטרליים כגון לבן או שמנת מפני שהחדר אמור לשמש את הילדים שנים רבות, במהלך השנים טעם הילדים וההעדפות העיצוב שלהם וגם שלכם, משתנות. כאשר הריהוט הנו לבן או שמנת, ניתן לשנות את המראה הכללי על ידי ריהוט משלים. את ריהוט המשלים כגון פינות ישיבה אטרקטיביות, שטיחים, תמונות ועוד, יותר קל כלכלית לשנות כל מספר שנים וכך הבסיס של החדר נשמר ונשאר אך כאשר משנים את צבע הריהוט המשלים- לעתים זה נותן תחושה של חדר חדש לגמרי.

מידות נכונות 
חשוב שמבחינה פונקציונלית, הרהיט יהיה בגודל המתאים לצרכיו של הילד ולמבנה החדר. כאשר אתם מגיעים לחנות הגיעו מוכנים עם כל המידות, מידות המיקומים האפשריים שיש לכם למקם בו את המיטה. כדאי לוודא שמידות הריהוט מתאימות למיקום החלון בחדר על מנת לא לצמצם משטח הכנסת האור הטבעי המגיע מהחלון. הריהוט צריך להיות בקנה מידה פרופורציונלי לחדר כולו, ולא "להשתלט" על המרחב. העדיפו רהיטים בעלי יכולת התכווננות/התאמה, שיוכלו "לגדול" עם הילד.

אחסון 
תכננו מראש כמה מקומות אחסון אתם צריכים. האם הילדים בגיל שעדיין יש צורך לאחסן בחדר את הצעצועים? העדיפו מיטות עם מגירות נשלפות המנצלות היטב את השטח לאחסון. מלבד ארון הבגדים, לחפצים השונים של הילד השתמשו בכוורות, במדפים ובמגירות. למען בטיחותם של הילדים, אין לתלות כוורות מעל מיטת הילדים, מקמו את חללי האחסון לאביזרים הכבדים בחלקים התחתונים של הארונות והכוורות, ובמידה ויש חלון, אל תניחו מתחת לאדן החלון מיטה או כל רהיט אחר שניתן לטפס עליו.

איכות 
בגלל שאנו רוצים שהריהוט יחזיק וישמש אותנו לאורך זמן, כדאי לבחור בחברה מוכרת שידועה שהאיכות של מוצריה טובה ועומדת בתקנים. גם כאשר אנו בוחרים למשל צבע לצביעת החדר, כדאי שהחומרים יהיו באיכות גבוהה הן עבור הנראות והן עבור בטיחות הילדים- שזה לא יהיה צבע שחלילה פולט רעלים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות