מיטת קומותיים

123

מיטת קומותיים בחדר הילדים, יכולה לשמש כפיתרון יצירתי לחדרים קטנים או לבעיית מקום בבית. אם חסר חדר ילדים, ושניים או שלושה אחים חולקים חדר, מיטת קומותיים עשויה לשנות את כל החוויה. מבחינה פונקציונלית כאשר יש מיטת קומותיים בחדר מתפנה מקום למשחק, ליצירה, ללימוד, במקום שתי מיטות רגילות שחוסמות את רוב החלל. מבחינה חוויתית, ילדים רבים חולמים על מיטת קומותיים, הילד שישן בקומה העליונה נהנה מתחושת הגובה ומתחושת הריחוף, נהנה מהעליה ומהירידה בסולם, הילד שישן למטה נהנה מפינה אינטימית ופרטית שנוצרה רק עבורו, הקירבה שנוצרת מאפשרת קרקע פורייה למשחק משותף וייחודי, ליצירת חוויות משותפות שישארו לעד כזיכרונות ילדות קסומים.

גם בתחום מיטות הקומותיים קיים מגוון רחב של אפשרויות עיצוביות ואפשרויות פונקציונליות שונות. בחירת המיטה מושפעת ממיקום המיטה בחדר, מגודל החדר ומהצרכים. קיימת מיטת קומותיים בה שתי המיטות עומדות בניצב אחת לשניה, מונחות בחדר בצורת ר, מיטה אחת נמוכה והשניה מעליה, בדרך כלל מיטת קומותיים כזו יכולה להפוך בעתיד לשתי מיטות ילדים רגילות. סגנון נוסף הוא מיטת קומותיים בשילוב ארון או בשילוב סיפרייה. אם יש מקום בחדר, ניתן לתכנן מיטת קומותיים בצורת רכבת, הכוונה לארון או ספרייה שצמודים למיטה התחתונה ומעל אותו ארון או ספרייה מונחת המיטה העליונה. ברוב מיטות הקומותיים משולבת במיטה התחתונה מיטת חבר, מיטה נפתחת נוספת לאירוח.

ישנם סגנונות רבים נוספים מלאי השראה ויצירתיות, מדרגות עם מעקה למיטה העליונה שהן בעצם מגירות או ארגזים לאחסון, סולם ומגלשה לעלייה וירידה מהמיטה, מיטות מעוצבות בסגנון ארמון או ספינת פיראטים ועוד ועוד כיד הדימיון.

בבחירת מיטת קומותיים חשוב לקחת בחשבון את נושא הבטיחות. חשוב לוודא את יציבות המיטה, את איכות החומרים, עמידה בתקנים, גובה מעקה המיטה העליונה , מרחק תיקני בין המיטות, חשוב להתייחס למיקום הסולם במיטה ביחס לחדר וליציבות הסולם. כאשר מתכננים את מיקום המיטה בחדר חשוב לבדוק שהמיטה לא מפריעה לחלון או לפתיחה שלו.

אחרי כל הלבטים, התכנונים והבחירות, לילדים שישנו בחדר עם מיטת קומותיים מובטחת חוויה נפלאה ויוצאת דופן.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות