מיטת ילדים עם ארגז מצעים

321

סדר ואירגון חשובים מאוד גם כאשר מדובר בחדר ילדים, הורים לילדים ומעצבי חדרי ילדים מודעים לכך ושמחים לנצל כל מקום אפשרי בחדר לאחסון. מיטת ילדים עם ארגז מצעים משמשת פיתרון הולם למקום אחסון. הארגז אינו תופס חלל נוסף בחדר, להיפך, במקום שמתחת למיטה יצטברו אביזרים ומשחקים, המקום הופך לארגז מסודר ומאורגן. אגב, הארגז נקרא ארגז מצעים, ואכן ניתן לאחסן בו שמיכות חורף, כריות וכדומה, אך רבים משתמשים במקום שנוצר  לאחסון משחקים, בובות או קופסאות. חברות רבות מציעות כיום ארגזי מיטה עם אטימה מפני חדירה של אבק, כך שאין חשש שהילדים ישנים ומתחתיהם מצטבר ליכלוך ואבק. כמו כן גם המנגנונים של ארגזי המצעים עברו שינוי רב, אם פעם השתמשו בקפיצים מרעישים חורקים וקשים לפתיחה , היום קיימים פיתרונות פירזול יעילים ומשוכללים לפתיחת ארגז מעצים, כאשר מדובר בארגז מצעים מתרומם, ישנם מנגנוני קפיצים משוכללים, ישנם מנגנוני בוכנה להרמת ארגז מצעים, ישנם מנגנונים עם מספר מצבים לפתיחת הארגז בשלבים.

קיימים סוגים שונים של ארגזי מצעים במיטות ילדים.  ארגז מצעים נשלף, ארגז זה נשלף כמגירה אחת גדולה , בדרך כלל על גלגלים. מכסה הארגז משמש כבסיס למזרון נוסף לאירוח חבר. זהו ארגז המצעים הנפוץ במיטות ילדים. סוג נוסף של ארגז מצעים, הוא ארגז מתרומם, כאשר המזרון ובסיסו מתרוממים עם מנגנון מיוחד. מנגנון קפיצים או בוכנה, ארגז כזה ניתן לראות בעיקר במטות נוער .  אפשר לשלב ארגז בראש המיטה, אם מידות החדר מאפשרות זאת, ראש מיטת הילדים הופך לארגז מעוצב, המשטח העליון הופך למדף עליו אפשר להניח ספר, בובה או קישוט, המדף מתרומם ובתוכו יכול הילד לאחסן דברים אישיים.

לסיכום, מומלץ מאוד לבחור מיטת ילדים עם ארגז מצעים, מקום האחסון הנסתר מן העין תורם מאוד לחדר מסודר ומאורגן, ההגדרה של ארגז המצעים יכולה להשתנות עם השנים, כאשר הילדים קטנים וזקוקים למקום קרוב אליהם, נמוך ונגיש הארגז יכול לשמש לאחסון צעצועים, כשמתבגרים הארגז יכול לשמש כארגז לקופסאות או למצעים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות